Leping Haigekassaga

Eesti Haigekassa on sõlminud MPPK-ga “Ravi rahastamise lepingu”.

Visiiditasu Eesti Haigekassa poolt rahastatava teenuse puhul on 5 eurot. Visiiditasu ei võeta rasedatelt vastava tõendi esitamisel ning alla 2-aastastelt lastelt. Kui patsient ei ilmu teenuse osutamiseks kokkulepitud ajal lepingu täitmise kohta või ütleb tervishoiuteenuse osutamise lepingu üles vähem kui 24 tundi enne teenuse osutamiseks kokkulepitud aega, on tervishoiuteenuse osutajal õigus nõuda patsiendilt järgmise tervishoiuteenuse lepingu täitmisel visiiditasu kahekordses suuruses.

Eesti Haigekassa nõukogu otsusega on kehtestatud ambulatoorse eriarstiabi korral ravijärjekorra maksimumpikkuseks 6 nädalat. Aeg-ajalt ületab meie asutusse pöörduvate abivajajate hulk Eesti Haigekassa poolt meile eraldatud rahastuse mahu, mistõttu võib üldine ravijärjekord meie keskuses olla pikem. Eesti Haigekassa kodulehel on võimalik leida teiste asutuste kontaktid, millistega on Eesti Haigekassa sõlminud raviteenuste rahastamise lepingud.

Lähim ööpäevaringset vältimatut abi osutav asutus on Põhja-Eesti Regionaalhaigla Psühhiaatriakliinik, Paldiski mnt 52, valvetoa telefon 6172650

Lähim tasulisi teenuseid osutav asutus on Marienthali Kliinik, Kotka 12, telefon 6505036

Plaanilise ravi järjekorra pidamise reeglid

Ettepanekute ja kaebuste lahendamine

Patsientide rahulolu-uuring

Helista
Kus asub